Zdravie >>

Zdravotná poradňa
prof. Viliama Fischera

Navštívte špičkového odborníka, uznávaného nielen na Slovensku i v zahraničí. Obezita už dávno nie je "iba estetickým problémom".

Zdravie >>

Zdravotná poradňa
prof. Viliama Fischera

Navštívte špičkového odborníka, uznávaného nielen na Slovensku i v zahraničí. Obezita už dávno nie je "iba estetickým problémom".

Zdravotná poradňa Prof. Viliama Fischera CSc., FICS

Riziká obezity

​Obezita je civilizačným ochorením. Jej výskyt dramaticky stúpa a posúva sa stále do nižších vekových skupín. Dá sa hovoriť o epidémii nadváhy a obezity. Nadváha je predstupeň obezity, niekedy býva označovaná ako jej prvé štádium a je to aj najčastejšie metabolické ochorenie na Slovensku. ​Obezita je zákerná najmä v tom, že prichádza nepozorovane. Človek pomaly priberá a akosi si zvyká na to, že už nie je štíhly. Kilá sa pomaly nabaľujú a ak sa to včas nezastaví, stáva sa z toho problém, lebo je oveľa ľahšie zhodiť zopár kíl na začiatku ako po rokoch zhadzovať zopár desiatok kíl navyše. Kilá sa pomaly nabaľujú a ak sa to včas nezastaví, stáva sa z toho problém, lebo je oveľa ľahšie zhodiť zopár kíl na začiatku ako po rokoch zhadzovať zopár desiatok kíl navyše...

Podľa svetovej štatistiky trpí nadváhou a obezitou viac ako polovica ľudí na celom svete, čo predstavuje okolo 3 miliárd ľudí. Na Slovensku má asi 2 milióny ľudí nadváhu a asi 600 tisíc obezitu.

Obézni pacienti umierajú o 5-7 rokov skôr a niekoľko rokov predtým majú aj zníženú kvalitu života. Nadváha a obezita zvyšuje riziko rozvoja chronických ochorení, je zodpovedná za zvýšenie rizika rozvoja cukrovky, za zvýšenie rizika rozvoja vysokého krvného tlaku, ischemickej choroby srdca, a aj za nárast nádorových ochorení. Je jedným z najzávažnejších rizikových faktorov pre vznik kardiovaskulárnych chorôb.

Situácia na Slovensku je alarmujúca. Viac ako 60% dospelej populácie v produktívnom veku ma nadhmotnosť alebo obezitu. A čo je horšie, narastá obezita v detskom, aj adolescentnom veku a postihuje v SR už 15-16% detí. Optimálnu hmotnosť na Slovensku má iba 38 % populácie.

​ Obezita už dávno nie je "iba estetickým problémom". Podľa klasifikácie WHO ide o závažné chronické ochorenie, ktoré predstavuje obrovské nebezpečenstvo pre zdravie človeka.

​Pre obezitu je človek v dvojnásobne vyššom riziku vzniku infarktu a cievnej mozgovej príhody. Obezita významne skracuje dĺžku života a je spojená so zvýšením celkovej úmrtnosti oproti osobám s normálnou hmotnosťou.

Obezita pritom je iba jeden z vážnych rizikových faktorov, ku ktorým okrem vysokého krvného tlaku, cukrovky, stresu určite patrí aj nedostatok pohybu, celkové zlá životospráva a v dnešnej "pandemickej dobe" už aj úzkosť a strach.

Čo s tým?

Našou odpoveďou a reakciou je otvorenie zdravotnej poradne Prof. Viliama Fischera CSc., FICS, nášho špičkového odborníka, uznávaného nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Profesor Fischer realizoval tisíce operácií v oblasti brušnej, neurochirurgickej, traumatologickej, cievnej a srdcovej chirurgie s vynikajúcimi výsledkami a svojimi organizačnými schopnosťami a chirurgickou erudíciou posunul slovenskú kardiochirurgiu na špičkovú európsku úroveň.

Prof. Viliam Fischer CSc., FICS

V roku 1998 realizoval prvú úspešnú transplantáciu srdca na Slovensku a okrem mnohých domácich a zahraničných ocenení mu bolo udelené najvyššie štátne vyznamenanie na Slovensku - Rad Ľudovíta Štúra 1. triedy.

Profesor V. Fischer sa počas svojej bohatej medícínskej kariéry denno-denne a veľa rokov stretával s pacientmi, ktorých na operačný stôl "dostali" práve horeuvedené rizikové faktory a má dostatok skúseností, aby vedel poradiť čo s tým a nielen tak predĺžiť váš vek, ale aj kvalitu vášho života.

Pred každým zákrokom je nutná osobná konzultácia, pri ktorej vám lekár okrem ceny, povie všetky dôležité informácie k zákroku. K laserovej liposukcii sú potrebné základné krvné testy.

Dohodnite si stretnutie

  *Zoznámil/a som sa so spracovaním osobných údajov.

  *polia označené hviezdičkou sú povinné pre odoslanie formulára

  Follow Magnifica

  Sledujte nás aj na sociálnych sieťach a nezmeškajte lákavé ponuky.

  Club Magnifica

  Krása vyžaduje pravidelnú starostlivosť, preto pre Vás pripravujeme aj vernostný program.

  © Magnifica Clinic, s.r.o. | Ochrana osobných údajov