Plastická chirurgia >>

Krásny dekolt podľa vašich predstáv

Splňte si sen o krásnom príťažlivom poprsí. Vymodelujeme objem do požadovaného tvaru a skorigujeme prípadné asymetrie.

Plastická chirurgia >>

Krásny dekolt
podľa vašich predstáv​

Splňte si sen o krásnom príťažlivom poprsí. Vymodelujeme objem do požadovaného tvaru a skorigujeme prípadné asymetrie.

Zväčšenie poprsia

Zväčšenie pŕs alebo aj augmentácia poprsia, či odborne nazývané augumentačná mammaplastika je jedným z najobľúbenejších s tiež najviac vykonávaných zákrokov plastickej chirurgie poslednej doby. Ženy v každom veku na clom svete premýšľajú o zväčšení svojich pŕs, o estetických a emocionálnych aspektoch tohto zákroku a o tom, že rozhodnutie, či mať alebo nemať implantáty, je veľmi dôležité.

Preto chceme, aby ste sa rozhodovala pohodlne a s istotou a bola plne informovaná o všetkých možnostiach týkajúcich sa Vás, Vašich pŕs a samotnej operácie.

Poznajte svoje prsia

Prsia sú tvorené tukovým tkanivom, mliečnou žľazom, milekovodmi, lymfatickými cestami, žilkami a nervami, to všetko je na povrchu pokryté kožou. Pod prsiami sa nachádza veľký prsný sval. Prsný implantát môže byť vložený buď pod prsnú žľazu alebo čiastočne pod prsný sval, záleží na hrúbke Vašej prsnj žľazy a jej dostatočného množstva, aby mohla adekvátne prekryť vložený implantát. Tvar prsníka ovplyvňuje elasticita kože, rovnako ako tukové tkanivo, ktoré prsníku dodáva i mäkkosť. Mladé prsia obsahujú viac mliečnej žľazy a menej tuku a preto sú pevné. Mliečna žľaza však postupne ustupuje tukovému tkanivu, ktoré je omnoho menej pevnejšie a to postupom času vedie k ochabovaniu pŕs. Tvar pŕs rovnako ovplyvňuje tehotenstvo a dojčenie. S postupujúcim vekom na Vaše prsia pôsobí i zemská gravitácia, ktorá má na svedomí, že horná časť Vašich pŕs bude časom "prázdnejšie" a prsia ešte viac poklesnú.

Čo je prsný implantát?

Pretože je každá žena iná a má iné priania, boli vyvinuté rôzne typy implantátov, ktoré odpovedajú ich líšiacim sa potrebám. Prsný implantát sa skladá z pružného silikónového obalu, ktorý je vyplnený silikónovým gélom alebo fyziologickým roztokom. Tvar implantátu môže byť buď okrúhly, alebo kvapkovitý /tzv. anatomický/, s hladkým alebo textúrovaným povrchom a samozrejme veľkou škálou profilov a veľkostí. Vďaka týmto možnostiam môžete docieliť výsledky, ktoré si prajete.

Náš chirurg Vám povie viac o rôznych typoch implantátov a pomôže Vám vybrať pre Vás ten pravý.

Výber je na Vás

Podstúpiť augmentáciu pŕs je veľmi osobné rozhodnutie, rvonako ao výhody z toho prameniace. Veľa žien hovorí, že sa im vďaka zákroku výrazne zvýšilo sebavedomie, osobní spokojnosť, duševná pohoda a cítia sa spokojné so svojim vzhľadom.

Ženy uvažujú o zväčšení pŕs z mnohých osobných dôvodov, ako sú:
- tvarovanie pŕs
- zmena veľkosti pŕs
- vyplnenie poklesnutých pŕs (napr. po dojčení)
- vyrovnávanie rozdielnej veľkosti alebo tvaru pŕs (asymetria)

Časté otázky

Sú potrebné predoperačné vyšetrenia?
K tejto operácii sú potrebné interné predoperačné vyšetrenia,ktoré je možné absolvovať na našej partnerskej klinike.

Čo je dôležité pred operáciou?
Pred stanovením samotného termínu operácie si musí byť chirurg istý, že ste úplne zdravá, dobre informovaná a máte realistické očakávania výsledku, ďalej rozumiete prípadným rizikám a pooperačnému režimu. Chirurg tiež na základe Vašich telesných proporcií rozhodne o umiestnení implantátu. Ten môže byť vložený čiastočne alebo úplne pod veľký prsný sval (submuskulárne) alebo na sval pod prsnú žľazu (subglandulárne).

Pre ktorý typ implantátu sa rozhodnúť?
Lekár vám vyberie vhodné implantáty a dôkladne vás informuje o priebehu zákroku, rekonvalescencii a pooperačnej starostlivosti.

Ako bude vedený rez?
Spôsob rezu alebo tiež chirurgické incízie predstavujú u tohto typu operácie tri možnosti rezu:
1.) Inftramammárny. Rez je vedený v podprsnej rýhe. Tento spôsob je najrozšírenejší.
2.) Periareolárny. Rez je vedený po línii dvorca v okolí bradavky.
3.) Transaxilárny. Rez je vedený v podpaží

Aký je priebeh po operácii?
Niekoľko prvých dní po operácii je starostlivosť o prsia jednoduchá, nemali by ste sa umývať ani kúpať, mala by ste nosiť podpornú bandáž alebo podprsenku. Akonáhle Vám budú odstránené stehy, lekár by Vám mal ukázať, ako jemne masírovať jazvy i prsia krémom alebo telovým mliekom, ktoré Vám sám odporučí, aby nedochádzalo k vysušeniu pokožky.

Na čo dávať pozor po operácii?
Uvedené odporúčania sú len všeobecné. Každá žena je iná a preto by ste mala so svojim lekárom alebo lekárnikom konzultovať použitie lokálnych liečív, ako napr. steroidov na prsiach po operácii.

Ak hodláte podstúpiť nejaké vyšetrenie alebo operáciu pŕs, mala by ste lekára alebo ošetrujúci personál informovať o tom, že máte prsné implantáty. Odporúčame Vám u seba neustále nosiť pas pacientky, ktorý dostanete po operácii, aby v prípade nehody /napr. autonehody/ bol zasahujúci lekár informovaný.

V živote ženy hrá tvar, veľkosť a zdravie jej poprsia dôležitú rolu. Krásne prsia zvyšujú jej sebavedomie. V dnešnej dobe existujú rôzne možnosti rekonštrukcie poprsia, korekcie tvaru ako i augmentácie poprsia. Sme pripravení Vás týmto dôležitým rozhodnutím previesť.

Cena zákroku

od 2700 EUR

Výsledná cena a náročnosť zákroku sa určí pri osobnej konzultácii s lekárom na našej klinike. V cene nie je zahrnutá cena implantátov.

Dôležité o zákroku a po ňom

Bezbolestne a bezpečne

Zákrok prebieha v celkovej anestézii

Rekonvalescencia

Náročnejší zákrok si vyžaduje aj dlhšiu rekonvalescenciu. Plný návrat k bežným aktivitám je možný po niekoľkých mesiacoch

Medikamenty

Po zákroku je potrebné svedomito užívať predpísané lieky

Fixácia

Určitú dobu po zákroku je dôležité nosiť potrebnú oporu v podobe pooperačnej podprsenky

Nenamáhať sa

Po operácii by pacientka nemala dvíhať ťažšie predmety ako 2 kg, či vykonávať fyzicky náročné aktivity.

Pred každým zákrokom je nutná osobná konzultácia, pri ktorej vám lekár okrem ceny, povie všetky dôležité informácie k zákroku. K laserovej liposukcii sú potrebné základné krvné testy.

Dohodnite si stretnutie

  *Zoznámil/a som sa so spracovaním osobných údajov.

  *polia označené hviezdičkou sú povinné pre odoslanie formulára

  Follow Magnifica

  Sledujte nás aj na sociálnych sieťach a nezmeškajte lákavé ponuky.

  Club Magnifica

  Krása vyžaduje pravidelnú starostlivosť, preto pre Vás pripravujeme aj vernostný program.

  © Magnifica Clinic, s.r.o. | Ochrana osobných údajov